Serdecznie zapraszamy juniorów z całej Polski w wieku od 10 do 18 roku życia oraz osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kendo na 14-dniowy letni obóz juniorów organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Kendo Łódź. Obóz odbędzie się w miejscowości Duszniki,powiat szamotulski,woj. wielkopolskie.

Przypominamy, że już w najbliższą sobotę rozpocznie się tegoroczny letni obóz kendo. Zajęcia poprowadzą trenerzy reprezentacji Polski oraz specjalnie zaproszeni goście z Japonii: Tetsuyuki Okuzono i Miyoko Ota.

Pierwszy trening rozpocznie się 30 lipca o godzinie 15:00, ostatni natomiast odbędzie się 6 sierpnia o godzinie 10:00.

Miło nam poinformować, że rozpoczęły się prace redakcyjne w związku z wydaniem książki „Kendo. Nie tylko dla dzieci”, która ukaże się nakładem VF books.

Jest to po Aikido i Judo trzecia pozycja z serii przybliżającej podstawowe zagadnienia japońskich sztuk walki młodym czytelnikom.

W dniach 16-17 lipca w stolicy Węgier odbyła się kolejna edycja międzynarodowego turnieju kendo Hungary Cup. Są to jedne z najbardziej znaczących zawodów lokalnych w kalendarzu europejskiego kendo, choćby ze względu na częste przyjazdy wysokich stopniem japońskich mistrzów oraz egzaminy na stopnie dan 1-7.

Zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc najświeższe informacje ze świata kendo